KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12043137
*
nr 1204 3137
Félicien Rops
(1833-1898), Belgien
Grafiskt blad, Signerad. Motivet: 23,5x17 cm
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Utrop:
700 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 september 2018
kl 19:51:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/9 11:36:24
1
450 kr
17/9 16:51:29
2
350 kr
17/9 16:51:29
1
400 kr (Budbetjänt)
17/9 19:45:27
2
450 kr
17/9 19:45:27
1
450 kr (Budbetjänt)
17/9 19:46:08
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Läs mer om Félicien Rops
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt etsningar europa europeisk félicien rops grafik grafiskt blad
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46
-
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
-
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43
-
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49
*
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Félicien Rops
nr 1204 3137
Félicien Rops
(1833-1898), Belgien
Grafiskt blad, Signerad. Motivet: 23,5x17 cm
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.
Utrop: | 700 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 september 2018 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/9 11:36:24 | 1 | 450 kr |
17/9 16:51:29 | 2 | 350 kr |
17/9 16:51:29 | 1 | 400 kr (Budbetjänt) |
17/9 19:45:27 | 2 | 450 kr |
17/9 19:45:27 | 1 | 450 kr (Budbetjänt) |
17/9 19:46:08 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Félicien Rops
Félicien Rops, belgisk bildkonstnär född 1833 i Namur, Belgien, död 1898 i Paris, Frankrike.Läs mer om Félicien Rops
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: belgien belgisk belgiska belgiskt etsningar europa europeisk félicien rops grafik grafiskt blad
-
3293 Färgetsning
Bo Cronqvist (f. 1948), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:42 -
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:46 -
3257 Färglitografi
2 st, Leif Rönn (f. 1939), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 350 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:09
-
3202 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23 -
3204 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:43 -
3203 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Komposition..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:49